2012

 

24.12. Na Facebook (mi-le-fo) byla přidána fotoalba samiček Dee-Dee a Dakota Mi-le-fo. 

22.12. Proběhla rezervace černé nahaté samičky Dee-Dee Mi-le-fo. Jelikož třetí samička z vrhu D - Donatella Mi-le-fo zůstává doma, je k prodeji již jen jedna holčička - Dakota Mi-le-fo (viz sekce Prodej). Dnes se potvrdila březost dalmatinní samičky Kimi Od Lukáška. Miminka očekáváme v druhé polovině ledna :-)

20.12. Jak už to v životě chodí, veselé dny se střídají se smutnýma. Dnes jsme přišli o jednoho skinníka. Je to vůbec poprvé, co nám nějaké miminko nepřežilo. Jen příroda ví, co se stalo. Porodní váha 100g vypadala více než slibně, ale častý třas v celém těle a zhoršené dýchání nevěstilo nic dobrého. Zbytek osazenstva sílí a má se čile k světu. Mamina se stará na jedničku.

17.12. TAK A JE NÁS ZASE O 4 VÍC!! Těsně před půlnocí se rozrostla naše rodinka o čtyři naháčky z VRHU D.

14.11. Dnes odjelo poslední mimčo. Od 5.10. obývají společný boxík Dina Chomutničky s Graciánem Chomutničky, tak pevně doufám, že se brzy Dinuška začne zakulacovat. Tento týden se také sestěhovala dalmatinní Kimi od Lukáška s Marsyas Leroyem, tak jsem hodně zvědavá, jaké barvičky se zadaří a jestli se narodí nějací puntíci :-)

10.10. S těžkým srdcem jsem přidala nádherného Calimera Mi-le-fo na prodej. Nečekala jsem, že si přivezu dalmatinka Karlíta a nějak se mi to tu nebezpečně rozrostlo :-) Rovněž přidány fotografie posledních čtyř mrňousků, kteří jsou na prodej, na náš Facebook: mi-le-fo.

1.10. Naše rodina se dnes rozrostla o dvouměsíční dalmatiní holčičku Kimi od Lukáška a jejího brášku Karlíta od Lukáška. Nejdřív se tvářili, že by nejradši zpátky domů - Kimi uši nahoře jak hromosvody, ale už si zvykají a vesele hopkají v boxíkách :-) Naše mimča se pomalu rozutíkávají do nových domovů, zůstala nám tady poslední čtyři.

29.9. Dnes jsme u nás přivítali novou holčičku Marsyas Xeresee :-)

3.9. Nad solidností některých "zájemců" by člověk brečel. Kam se poděla slušnost se alespoň omluvit, že nedorazím? Další tři hodiny zbytečného čekání...

31.8. VRH C!!! Chystala jsem se brzy zalézt do pelechu, abych dohonila spánkový deficit z minulé noci, kdy jsme rodily vrh B, ale březule Desirée se rozhodla, že už nechce, aby to pískalo a kvičelo jen v boxíku vedle a večer v devět začala rodit. Bohužel musím konstatovat, že to byl dlouhý a těžký porod, naštěstí s vynikajícím koncem. Desirée měla dvě hodiny stahy po 40 vteřinách a když došlo na samotný porod, byla docela unavená. Sotva vylezlo první mládě - 108g! - samička celá zkoprněla a ani se nepohnula. Vzala jsem prcka a snažila se ho vyndat z obalu. Myslím, že se mi to podařilo na poslední chvíli, protože už byl skoro bez tepu a trvalo dlouhých několik minut, než se jeho tep zrychlil. Opravdu jsem nemyslela, že se mi podaří ho zachránit. Druhý prcek vyšel za 3 minuty, ještě než jsem úplně rozbalila toho prvního. Samička, bohužel, opět nerozbalovala, tak jsem nechala prvního jen s rozbalenou hlavou a jala se rozbalovat druhého, tam už jsem byla o poznání rychlejší. Mezi druhým a třetím uplynula nekonečně dlouhá hodina. První mrňousek bojoval o život, samička hodně krvácela a nejevila o mláďata zájem. U třetího už se snažila pomáhat, ale obal začala sundavat od zadečku, tak jsem jí pomohla. Čtvrté rozbalila už sama, ale u pátého opět potřebovala pomoct. Jestli jsem myslela, že narozením pěti nádherných naháčků si mohu oddychnout, byla to mýlka. S Desirée to nevypadalo vůbec dobře, hodně krvácela, o mláďata přestala jevit zájem, lehla si na bok a vypadalo to, že vyčerpáním umře. A tak jsem ji nechala odpočívat a prcky jsem jednoho po druhém podstrkovala Ulince, která porodila noc předtím a která se po chvilce úvodního šoku, krásně zhostila úlohy náhradní mamky a všechna miminka očistila a zahřívala. Oddychnutí přišlo až ve chvíli, kdy Desirée zareagovala na předkládanou potravu a začala chroustat. Za chvilku už si stoupla a sháněla se po mláďatech, která pak přijala, znovu celá omyla a lehla si k nim. Při pravidelných nočních kontrolách už všechno vypadalo OK. 

 Nu co, mám tu binec, nemám uvařeno, jsem absolutně nevyspalá, ale v boxíku se tísní pět nádherných vypasených skinníků!! :o)) Více v Odchovech.

31.8. ALOHA PRAHO, VRH B JE NA SVĚTĚ!! Zatímco většina lidí sladce spala, protože za okny nádherně pršelo, Ulinka se rozhodla, že je čas a přivedla na svět tři nádherné buclíky!! Podle prvotního ohledání se zdá, že jde o jednu holčičku a dva kluky. Pokud se domněnka potvrdí, holčička nejspíš zůstane doma. Více info a fotky naleznete v "Odchovech".

30.8.  Čekání na naše nové přírůstky zdá se býti nekonečné. Miláček Desirée Isobell už atakuje váhovou hranici 1.300g a Ulinka Skinny Velvet má bezmála 1.200g. Vzpomenu-li jací to byli drobečci před prázdninami... ;-) 

18.8. A dnes nám odjelo mazlítko Alwinek Mi-le-fo.

16.8. Dnes odjel do nového domova náš prvorozený sameček - Albus Severus Mi-le-fo. 

14.8.  Březí samice Desirée Isobell a Ulinka Skinny Velvet už mají bezmála 1.100g :-) Ve čtvrtek odcestuje první z našich prcků. Jestli to bude Albus Severus Mi-le-fo nebo Alwoodek Mi-le-fo se ukáže až při osobním kontaktu. V sobotu odjíždí druhý narozenec Alwinek Mi-le-fo. Předělali jsme morčatárnu, více informací naleznete v sekci Naše péče během několika dnů.

6.8. Prckové rostou jako z vody. V 10 dnech již všichni dosáhli 200g, alfa samec Albus Severus má už dokonce 230g. Z Aimée bude moc krásná, silná samička, uvažujeme, že si ji necháme. Březí samička Desirée Isobell už má bezmála kilo... moc se těšíme na další pisklouny ;-)

30.7. Potvrzena březost samičky Desirée Isobell!! Více info o spojení naleznete v sekci "Plánujeme". Přírůstky očekáváme za 2-3 týdny.

8.7.  Dnes jsme naše prcky zvážili, nafotili, pojmenovali, zjistili pohlaví a přidali do sekce "Na prodej". Uživatelé Facebooku mohou shlédnout dvouminutové video mrňousů, najdete nás pod názvem "mi-le-fo". 

21.7.  JSME NA SVĚTĚ!!! Konečně jsme se dočkali! Všichni prckové jsou zdraví a krásní a mají se čile k světu! Více v Odchovech. 

                                         

28.6.  Dinuška tloustne, při dnešním vážení byla její váha 934g. Rozmazlujeme na nejvyšší možnou míru ;-)

19.6.  Hlásíme nový přírůstek! Včera k nám přicestoval himalájec Gracián Chomutničky.

18.6.  Po dnešním vážení již mám jistotu, že se u páru Marsyas Leroy a Dina Chomutničky zadařilo a Dinuška je v očekávání!! :o) Momentálně váží 762g.  

12.6.  Bohužel se zdá, že náš nadsamec Gizmo je neplodný. U druhého spolubydlícího páru Dina & Leroy to vypadá velmi nadějně. Dina znatelně přibrala a zakulatila se, tak snad... :-)

22.5.  Proběhla registrace Diny Chomutničky, Desirée Isobell a Marsyas Leroye.

21.5.  Dnes jsme se vážili

                  Gizmo - 864g

                  Leroy - 830g

                  Dina - 684g

                  Desirée - 714g

                  Ulinka - 652g

                  Zelenina 2x denně a obrovské množství zeleného zkrátka dělá svoje :o)

12.3.  Velká radost! Přivezli jsme si supr dupr holčinu Ulinku Skinny Velvet

6.3.  Dnes jsme se vážili

                  Gizmo (10 měsíců) - 770g

                  Leroy (4 měsíce, 1 týden) - 678g

                  Dina (3 měsíce, 3 týdny) - 534g

                  Desirée (3 měsíce) - 420g

5.2.  Přivezli jsme si černou samičku Dinu Chomutničky.

28.1.  Dokončeny další tři domovy v obývákovém morčatáriu. Celkem jsou tedy 4 z plánovaných 8. Až doděláme všechny, přidám na web foto.

21.1.  Došlo ke schválení názvu naší Chovatelské stanice.

19.1.  V CHS Chomutničky jsme si zarezervovali nádhernou černou samičku Dinu Chomutničky. Její příchod očekáváme začátkem února, po výsledcích parazitologického ošetření.

11.1.  Gizmo od Ozáka dorazil! 

9.1.  Přijela netrpělivě očekávaná holčička Desirée Isobell. 

5.1.  Rezervovali jsme samečka Gizmo od Ozáka.  Jeho příjezd očekáváme 11.1.

4.1.  Dnes byla schválena naše CHS :-)