2013

 

22.12. Chcete-li ode mne skinníka jako vánoční dárek pro dítě mladší pěti let či chcete prcka zaslat kurýrní službou, nekontaktujte mě. V případě zájmu mohu pomoci s dovozem po celé Praze a nejbližším okolí, ale pokud jste odjinud, musíte si přijet či si zajistit někoho, kdo mrňouska převezme.

20.12. Po dlouhé nemoci nás dnes ráno opustila milovaná Donatellka Mi-le-fo. Za tři dny by oslavila své první narozeniny :-( Už Tě nic nebolí, zlatíčko moje statečný ;-(

18.12. Dneska nás ve věku 13 dnů opustil Piccollo Mi-le-fo, narozen v posledním vrhu 5.12. 2013. Piccollo se narodil jako nejmenší s váhou 74g a přes veškeré dokrmování nepřibral za celých 13 dní ani gram. Asi tam někde uvnitř bylo něco špatně, přesto to mrzí a bolí... budeš mi chybět, žabičko :-(

5.12. Tři týdny měly být mezi vrhem O a vrhem P, ve skutečnosti se zdrcnul do dvou dnů a dnes nás Desirée potěšila VRHem P! Porod byl přímo ukázkový a naprosto bezproblémový. Během 45 minut na svět vykouklo pět nádherných moudivláčků, tři chlapečci a dvě holčičky. Mamina je i po porodu v dobré kondici, nevyhublá a stará se naprosto na jedničku. Takže to u nás v ložnici teď vypadá jako v skinny porodnici. Po dvou měsících ticha je to nádherná změna a vůbec nevadí, že se skoro nevyspím :-)

3.12. Nevypočitatelnost přírody a života je obdivuhodná. Můžeme se snažit prostřednictvím tabulek a výpočtů vypočítat přibližné datum porodu, ale nakonec to všechno může být úplně a naprosto jinak. Zatímco milá naše Donatellka, co se už nemůže ani otočit, jak je "prostorná" měla rodit před více než dvěma týdny a Desirée až za týden, nakonec si to holky prohodily a přesně o půl dvanácté vykoukla první hlavička VRHu O! Naše rodinka se rozrostla o tři krásné chlapečky a jednu holčičku. Porod nebyl zrovna procházka růžovou zahradou, ale důležitý je výsledek a tím je, že nám tu odpočívají 4 malí sladcí naháčci ;-)) Krásné úterý všem!

17.11. Tak se nám Donatellka krásně zakulatila, ale byť by podle porodního kalendáře mohla rodit už zítra, zatím to tak nevypadá. Odhaduji, že to bude trvat ještě minimálně týden. Pro jistotu už ale bydlí v ložnici, kde má klídek a teploučko a dozor :-)) moc se těšíme!!

9.11. V současné chvíli nemáme na prodej žádného skinníka. Vrh O by se měl narodit kolem 18.11. 2013 :-)

26.10. Nová fotoalba skinníků Nike a Noire na Facebooku! Oba jsou velcí pohodáři, klidní, tišší. Nike je obrovský mazel. K odběru budou po 2.11. K prodeji ještě poslední sameček Machiatto Mi-le-fo, který je k odběru ihned.

18.10. Po několika zrušených Předběžných rezervacích musím prohlásit, že mne nesolidnost některých "zájemců" opravdu udivuje. Je smutné, že nebýt mé důvěřivosti při třech Předběžných rezervacích, kdy jsem nepožadovala složení rezervační zálohy, oba skinníci už mohli být v novém domově. Ruším tedy pojem "Předběžná rezervace". Skinny bude nabízen do doby, než si ho zájemce zarezervuje složením zálohy či koupí. 

16.10. Opět jsme přidali na Facebook ke každému skinníkovi aktuální fotoalbum. Naše řady značně prořídly. Na prodej už jsou poslední dva chlapečci - Machiatto a Muff Mi-le-fo.

4.10. I bylo nebylo páteční odpoledne, když se Dinuška rozhodla potěšit mě třemi malými obříky a přivedla na svět Vrh N! Všichni prckové vypadají spíše jako týdenní miminka, protože mají všichni nad 100g a jsou to tři chlapečci. Zbarvení dvakrát černá s bílou a jednou tmavý dalmatin. Tak nám to tu zase píská :-) fotografie přidám na Facebook a do Odchovů během pondělí.

3.10. Na Facebook jsme přidali ke každému prodávanému skinníkovi vlastní fotoalbum.

22.9.  Tak se nám to opět všechno rozutíkává do nových domovů a na prodej už je poslední holčička, nádherná černo-bílá Lara :-) i řady kluků poněkud prořídly, alespoň máme víc času na ňuchňání ;-) jelikož často prší, tráva pěkně roste a prckové mají každý den tři příděly čerstvých pampelišek a jetele, moc si pochutnávají.

5.9.  VRH M! Dnes ráno mě čekalo nemilé překvapení :-( Marsyas Xeresee, která měla rodit až kolem 17.9. porodila už v noci a, bohužel, to nedopadlo úplně OK. V pět hodin ráno na mě čekala smutná podívaná: jedno miminko (holčička) bylo nerozbalené, udušené :-( pod vysílenou maminou jsem pak našla tři chlapečky a jednu holčičku, tak malinkou, že se bojím od ní vzdálit, jen aby přežila. Mamina je moc slabá, dokrmuji kočičím mlékem a doufám... Přestože čtyři žijí a jedno ne, mám pocit velkého osobního selhání, že jsem tomu nezabránila, že jsem neměla box u sebe... ale prostě mi večer nebylo dobře a porod se neočekával každým dnem...

Na Facebook byla přidána ke každému prodávanému skinníkovi fotoalba s více fotografiemi.

17.8.  Tak u nás bylo opět o noční zábavu postaráno.  Kolem půl jedné začala Ulinka rodit VRH L!. První miminko vzorně omyla, ale byla poměrně dost hysterická a málem ho ušlapala, tak jsem ji musela zklidňovat a mimčo občas dát stranou. Druhé mimčo v pohodě, ale třetí a čtvrté zase nerozbalila. Nebylo to poprvé, u jejího prvního vrhu jsem také musela rozbalovat já. Mám pocit, že se pokoušela třetí miminko rozbalit, ale že se jí to nepodařilo. Tímto chci moc poděkovat Bohu, že jsem mohla být u porodu a třetí i čtvrté mimčo mohla rozbalit, takže jsou všichni naháčci v pohodě :-) Zbarvení červená s bílou, červená a bílá a dvě černé s bílou, dvě holčičky a dva chlapečci - jen jsem jukla, tak snad jsem se nespletla. Krásný den všem, co milují naháčky!!

1.8. Začali jsme nakupovat materiál na zimní výběh pro naháčky. V létě kdo z nich chce běhá po zasklené lodžii, ale v zimě je tam chladno. A pokud nechci strávit hodiny času hlídáním prcků běhajících po obýváku, musíme jim dát dokupy zimní probíhandu :-) takže OSB desky, lino, pletivo... spousta práce i přemýšlení. Až bude hotovo (což bude chvíli trvat) určitě se s Vámi o poznatky podělím.

24.7. MELOUN - je v období horka pro morčáky vhodným zpestřením stravy. Ačkoliv skinníci díky absenci srsti snáší horko mnohem lépe než chlupatá zvířata, i oni vítají ochlazení. Doufám, že by nikoho nenapadlo pustit na skinníka kvůli ochlazení větrák takže zbývá buď koupel v jemně vlažné vodě nebo chladnější strava obsahující vysoký podíl vody.
Většině skinníků meloun chutná, protože je sladký a oni jsou mlsouni určitě doporučuji podat spíš menší kousek a častěji než dát najednou větší kus. Pažravci skinní totiž žerou až k prasknutí a po snězení většího množství by mohl hrozit průjem. Podáváte-li meloun úplně poprvé, doporučuji sledovat bobečky, jestli jsou stále stejně tvrdé. Prevence je vždy účinnější než následná léčba. A průjem je u těchto stvořeníček vždycky problém...

17.7.  "Kašlu na porodní kalendář i na termín porodu," řekla Desirée Isobell. "Už 4 dny tady poslouchám popiskování těch malých nezbedů z Vrhu J a já mám rodit až začátkem srpna? Kdepak!" Zavrtěla hlavou, zavrtěla zadkem a k mému neskonalému úžasu během pouhé půlhodiny porodila čtyři nádherná, obrovská, zdravá miminka :-)) VRH K!!
Tak co? Mám v noci vstávat ke čtyřem nebo k osmi? Vezmeme to jedním šmahem a pak můžeme zas nějaký čas odpočívat a spát celou noc... ;-)

14.7.  A máme je tu, mrňousky malinký! Dnes ráno v 6:53 vykoukla na svět první hlavička VRHu J! Během pouhé půlhodiny se naše rodina rozrostla o tři nádherné chlapečky a jednu ještě nádhernější holčičku. Porod byl rychlý a bezproblémový, mamča není vyhublá a stará se naprosto skvěle. Co je zajímavé, až zarážející, je, že je tento Kimin vrh naprosto identický s jejím prvním vrhem. Stejný počet mláďat, všichni ve stejných barevných variacích, ale co víc - a to je až neuvěřitelné - jednotlivé barvičky lezly přesně ve stejném pořadí jako u vrhu E! Jediná odlišnost od vrhu E je, že místo dvou holčiček a dvou chlapečků se tentokrát narodila jedna holčička a tři kluci. Příroda je samé překvapení!

1.7.  Prázdniny nám začaly a mrňousci z vrhu I se nám pomalu rozutíkávají do nových domovů. Na své nové páníčky již čekají jen dva chlapečci. Dnes jsem přidala na Facebook album každého z nich s více fotografiemi.

4.6.  Na Facebook jsme přidali album fotografií ke každému prodávanému skinníkovi. Dnes byla rezervována poslední holčička. Na prodej je již jen pět samečků.

31.5.  Ačkoliv už jsem dávno odrostla dívčím střevíčkům, dostala jsem ten nejkrásnější dárek ke Dni dětí - VRH I! Porod začal krátce po čtvrté hodině odpoledne a byl delší, než obvykle, protože třetímu skinníkovi se na svět nechtělo. Po hodinovém čekání a mém velkém přemlouvání se ale rozhodl, že i on vyleze. Další dvě miminka už přišla na svět rychle, protože jsou to obě holky a holky přece mají rozum a vědí, že PROSTĚ VYLÉZT MUSÍ! :-)) Takže je nás o pět víc, tři kluci, dvě holčičky, maminka i miminka jsou v pořádku, děkujeme za optání :-))) Fotky jednotlivých miminek přidám během několika dnů, tady je zatím hromadné poporodní focení:

28.5. Na Facebook přidána fotoalba skinníků k prodeji s více fotografiemi.

26.5. Na náš Facebook (mi-le-fo) přidána dvě videa mrňousků z vrhu CH. 

22.5. Přidány fotky včerejších miminek do sekce Odchovy. Máme dvě holčičky a jednoho kluka :-)  Mrňousové jsou velmi samostatní, už hopkají po boxíku za mámou, když se rozhodne protáhnout si nožky. Během dnešního odpoledne či zítřka přidám na Facebook více fotek ke každému mrňouskovi.

21.5. Vrh CH! Dinuška si vybrala krásný den a krásné datum. Odpoledne ve třičtvrtě na čtyři vykoukla první hlavička a za půl hodinyy už byly na světě tři obří miminka. Porod byl rychlý a naprosto bez problémů. Mimča váží 108g, 110g a 114g, vypadají spíše jako týdenní, než jako novorozenci :-)) Barvičky dle očekávání, jedno celočerné, druhé černé s bílou packou a flíčkem na čelíčku a třetí s bílou polovinou hlavy. Nafotím a pohlaví doplním během několika dní, teď je nechám odpočívat :-)

20.4. Miminka z vrhu H jsou k odběru a tak se s nimi budeme muset zase pomalu rozloučit :-( Himalaya je rezervována, Hitch zatím předběžně, zbývají jen dvě holčičky a nádherná samička Esmee Mi-le-fo z předešlého vrhu, kterou jsem se z kapacitních důvodů rozhodla prodat. Tento vrh byl nadmíru úspěšný a určitě bych ho v budoucnu ráda zopakovala. Všechna miminka byla od první chvíle velmi samostatná a vyrostli z nich moc příjemní, komunikativní a tišší skinníci.

26.3. Zítra nám odjede Fantasia Mi-le-fo a tak k prodeji s odběrem ihned zbude jen dalmatinní sameček Fan-Fan Mi-le-fo a jeho damatinní taťka Karlíto od Lukáška, oba bydlí nyní spolu a moc si rozumějí. Musím říct, že ačkoliv mě neplánované nakrytí Marsyas Leroyem zaskočilo a nedočkala jsem se očekávaných světlých miminek, je tento vrh opravdu nádherný. Všechna mláďata jsou černá s bílou a jejich černá je opravdu nádherně tmavá a bílá pevně ohraničená. Mají velké uši, což není divu, protože oba rodiče jsou také malí sloníci. V dubnu žádný vrh neočekáváme, budeme odpočívat :o))

 Do pravého menu sekcí Novinky a Prodej jsme přidali možnost zasílání aktualizací Novinek a sekce Prodej na e-mail.

23.3. Samá trojka v datumu a nás je o čtyři víc :-)) Vrh H!! Dnešní porod mě velmi překvapil. Přiznávám, že se mi poslední týden nezdálo, že by Marsyas Xeresee měla rodit až za tři týdny a v noci jsem vstala a oddělila ji od samečka, protože byla neklidná, nicméně jsem netušila, že nás už za pár hodin obdaří čtyřmi nádhernými skinníky. Podle datumu porodu a zbarvení všech miminek (černo-bílá) mi došlo, že otcem není Karlíto od Lukáška, se kterým byla v boxíku více než měsíc za účelem zplodit vrh H, ale náš nadsamec Marsyas Leroy, ke kterému jsem Xeresee dala jen cca na tři hodiny, když jsem čistila ubikace v půlce ledna! Ponaučení pro příště. Někdy mám pocit, že by to Leroy zvládl už i pohledem :-))

 Mamina, coby prvorodička byla trochu v šoku a první dvě miminka nerozbalila, naštěstí mě štěstěna chytla pět minut před tím, než jsem odešla pryč a dovedla mé kroky k boxíku. Všimla jsem si dvou miminek a rozbalila je. Zbylá dvě se narodila záhy poté a mamča už se rozbalování ujala. Je hodně zesláblá, takže dokrmuji i ji a doufám, že to všech pět zvládne :-)

22.3. Přidali jsme na Facebook nové fotečky posledních dvou miminek na prodej.

12.3. Došlo k rezervaci Furbyho Mi-le-fo. Vzhledem k faktu, že nedorazily peníze od zájemkyně na dalmatinní samičku Fantasia Mi-le-fo a paní nereaguje, došlo k jejímu uvolnění do prodeje. Jediné miminko vrhu G je samička, do Odchovů jsme přidali fotografii.

 Na Facebook jsme nahráli nejnovější fotografie posledních tří morčátek k prodeji: Fan-Fana, Fantasie a Foresta Mi-le-fo. Rovněž je zde nahráno video Fantasie ze včerejška.

10.3. Už se nám to zase rozutíkává do nových domovů! :-) Fragolinka už je rezervovaná, Furby a Fantasia předběžně s platbou v pondělí. Volní tedy zůstávají Fan-Fan Mi-le-fo a Forest Mi-le-fo, oba k odběru od 14.3. 2013. Dnes jsme také na Facebook přidali video posledních dvou volných chlapečků a nové aktuální fotoalbum Foresta. Fan-Fanovo nejnovější fotoalbum přidáme zřejmě zítra.

         Pět minut před osmou večerní porodila Ulinka Skinny Velvet náš vrh G. Bohužel čítá jen jedno miminko, zato se ale jedná o pořádného cvalíka - 118g. Mamča i po porodu váží 990g, což mě nutí k zamyšlení, jestli je nekrmím příliš :-)) Poklidila jsem jí boxík a nechám je v klidu. Bližší info a fotografie dodám během zítřka.

2.3. Malí buclíci ve věku dvou týdnů již dosáhli váhy 150g a víc, mám z nich obrovskou radost :-)) Dnes se nám rovněž potvrdila březost nádherné samičky Marsyas Xeresee. Její miminka očekáváme v polovině dubna.

23.2. Přidali jsme na Facebook cca dvouminutové video mrňousků a mamky.

21.2. Všech pět miminek nádherně přibírá :-) dnes jsme je přidali do sekce Prodej. Přiznávám, že máme nutkání nechat si doma i dalmatinního chlapečka, protože mám slabost pro dalmatiny a pokud se mu dobarví jedna packa, bude i k registraci. Má černé tři packy, čumáček i obě ouška :-) 

17.2. Sníh se snášel nad ránem, ulice osvětlovaly jen městské lampy, tu a tam blikající... a kdesi ve třetím patře se narodil VRH F :-)) Neumím si to vysvětlit, ale prostě jsem věděla, že Desirée v noci porodí. A tak jsem čekala a kontrolovala ji a v půl třetí ráno se konečně dočkala :-) Během 50minutového porodu vykouklo na svět pět nádherných, zdravých skinníků o váhách 78-98g. Mamča se postarala na jedničku, rozbalila, umyla, šoupla pod sebe a jala se doplňovat energii senem. Mimča jsou překvapivě hodně světlá, z čehož mám velkou radost. Více v Odchovech.

13.2. Rozšířena sekce Nemoci o podzáložky Zdravé morče a lékárnička. Zařazení sekcí Praktické rady a knížky do sekce Morče od A do Z v levém menu. Obsah bude doplněn v blízké budoucnosti.

12.2. Doplněny sekce Cavioterapie, Určení pohlaví a Kastrace. Samička Desirée, která očekává miminka zřejmě během příštího týdne, už má 1.250g :-) moc se těšíme.

9.2. Přidána podsekce CHS - první vrh a Vady morčat do sekce Morče od A do Z v levém menu. Připravujeme sekce: Určení pohlaví, Genetika, Kastrace a Cavioterapie, vše v sekci Morče od A do Z.

4.2. Převážili jsme malého dalmatinka Emmeta a představte si! 160g... žrout jeden! :-) 

30.1. Zaregistrovali jsme samičku Marsyas Xeresee a přestěhovali k dalmatinovi Karlítovi Od Lukáška. Tady jsem hodně zvědavá na miminka, oba rodiče jsou bílo-červení s velkou bílou plochou, tak doufám, že nám příroda nadělí hodně světlá miminka :-) Ale to je až za dlouho... :-) Převlékli jsme web do nového kabátku, přidali sekci Kalendář výstav, anketu, Založení CHS, Ocenění CHS a Vše o výstavách, doděláváme texty ostatních kategorií.

29.1. Vzkaz zájemkyním o skinny samičku Dakotku Mi-le-fo: Slečna, co si pro samičku měla dnes přijet se neobtěžovala ani přijet, ani omluvit... takže je Dakotka opět na prodej. Odběr možný ve středu či čtvrtek po celý den, případně dle dohody.

29.1. Z důvodu redukce neregistrovaných samců jsem dnes přidala samečka Karlíto Od Lukáška do sekce Prodej. Sameček je plodný (jeho první vrh očekáváme v polovině února se samičkou Desirée Isobell), vhodný do chovu dalmatinů. Je naprosto bezproblémový, veselý a mazlivý.  

28.1. Tak nevím, jestli těm svým nahatým příšerkám nepodstrojuji až moc :-( včera jsme se vážili a samička Desirée Isobell, co má rodit až cca od 15. do 25.2. už má bezmála 1.2kg!! To jsem hodně zvědavá, kdy na nás čeká další nadělení ;-)) Hlavně, ať je to již bez křížků.

23.1. VRH E narozen!! Vpodvečer nám Kimi nadělila 4 nádherné naháčky. Porod proběhl bez problémů, mamča se postarala na jedničku. Všechny vzorně vybalila, omyla a pustila se do jídla. Je hodně vyhublá, ale chutná jí, tak se dá určitě brzy dokupy :-) Více v Odchovech. Bílo-černá holčička je velmi malinká - 64g, takže dokrmujeme a věříme, že nám vyroste do krásy. 

21.1. Zatímco každým dnem očekáváme miminka od březí Kimi, potvrila se nám březost samičky Desirée Isobell :-) Přírůstky očekáváme koncem února.

18.1. Na Facebook přidána aktuální fotogalerie poslední volné holčičky na prodej - Dakoty Mi-le-fo. Zítra odjíždí do nového domova Dee-Dee Mi-le-fo. Šťastnou cestu!

11.1. Pomalu se připravujeme na naše první letošní miminka. Jejich narození očekáváme kolem 17.1. Dalmatinní holčička Kimi od Lukáška je březí prvně a nedá se říct, že by byla baculka. Zatím váží slabě přes 900g. Podle pohmatu bych řekla, že jsou tam dvě, max. tři mláďátka. Moc se těšíme :-)